Fettuccine met Gambero Rosso, courgetteroom & Colatura di Alici
Recipe by LauroDit heerlijke recept voor Fettuccine met Colatura di Alici, courgetteroom met ricotta en tartaar van garnalen is een verfijnde combinatie van zachte, frisse en ziltige smaken. De fettuccine wordt al dente gekookt en daarna gemengd met een romige saus van zacht gestoofde courgette en romige ricotta, die samen zorgen voor een fluweelzachte basis.
De toevoeging van Colatura di Alici di Cetara, een intens aromatische Italiaanse ansjovissaus, geeft het gerecht een rijke umami-diepte zonder te overheersen. De garnalen worden fijngehakt tot een frisse tartaar en op smaak gebracht met citroen, olijfolie en een snufje zout – ideaal als koel en elegant contrast met de warme pasta.
Een vleugje citroenrasp, zwarte peper en goede olijfolie maken dit gerecht helemaal af. Een lichte maar luxe maaltijd, perfect voor wie houdt van pure Italiaanse verfijning op het bord.
2
servings20
minutes10
minutes550
kcal30
minutesHoud het scherm van uw apparaat aan
Ingrediënten
160 g 160 Fettuccine (of tagliatelle)
250 g 250 Courgette (gewassen, in blokjes)
100 g 100 Ricotta
150 g 150 rauwe garnalen (gepeld, zonder darmkanaal)
50 ml 50 Colatura di Alici di Cetara
1-2 el 1-2 lauw water (om de colatura iets te verzachten)
1 1 teentje knoflook
1/2 1/2 biologische citroen (sap + rasp)
3 el 3 Extra vergine olijfolie
Zout naar smaak
Zwarte peper naar smaak
Verse munt of basilicum (optioneel, voor afwerking)
Instructies
- Maak de courgetteroom met ricotta
Verhit 1 el olijfolie in een pan met de gekneusde knoflook. Voeg de courgetteblokjes toe en stoof ze op laag vuur 5–7 minuten zacht gaar. Verwijder de knoflook en mix de courgette samen met de ricotta en een beetje kookwater tot een gladde, romige saus. Breng op smaak met zout en peper. - Bereid de garnalentartaar
Snijd de rauwe garnalen fijn tot tartaar. Meng met wat citroenrasp, een paar druppels citroensap, 1 el olijfolie en een snufje zout. Zet koel weg. - Kook de fettuccine
Kook de fettuccine al dente in ruim gezouten water. Giet af en bewaar een kopje kookvocht. - Meng met courgetteroom en colatura
Doe de pasta terug in de pan, voeg de courgette-ricottasaus toe en roer goed door. Meng de Colatura di Alici di Cetara, verdund met 1–2 el lauw water, door de saus. Voeg indien nodig wat kookvocht toe voor een smeuïge textuur. - Serveren
Verdeel de pasta over diepe borden. Lepel in het midden van elk bord wat van de garnalentartaar. Werk af met citroenrasp, een draai zwarte peper, een druppel olijfolie en verse munt of basilicum.
Notities
- Gebruik verse garnalen van goede kwaliteit – ze worden rauw geserveerd en licht gegaren door de warme pasta.
- De Colatura di Alici is zout en krachtig: proef eerst voor je extra zout toevoegt.
- Serveer eventueel met wat bottarga of citroenolie voor extra complexiteit.
Heb Je Dit Recept al Uitgeprobeerd?
Volg en Tag @peccatidigola.nl! Laat ons jouw kookkunsten zien!
Volg Ons en BEWAAR Je Favoriete Recepten!
Volg @PeccatidiGolanl op Pinterest
Toon je liefde! Volg onze pagina!
Volg Peccati di Gola op Facebook